6 פתרונות טבעיים לריפוי בעיות זיקפה

6 פתרונות טבעיים לריפוי בעיות זיקפה

מספר מילים 612

תפקוד לקוי של זיקפה (ED), חוסר היכולת להשיג או לשמור על זקפה המתאימה ליחסי מין, היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר שגברים מתמודדים איתן. היא משפיעה על כמעט מחצית מכל הגברים מעל גיל 40, ועל פי הערכות 8-10 מיליון גברים בארצות הברית לבדה. ED יכול להיות מקור למצוקה פסיכולוגית עצומה, המשפיעה על החשק המיני, הביטחון ואיכות החיים.

למרבה המזל, עבור אלה המעוניינים להימנע מהסיכונים ומתופעות הלוואי האפשריות של תרופות מרשם, ישנם פתרונות טבעיים לריפוי ED. טיפולים אלה מבוססים בדרך כלל על תמציות צמחיות וצמחים, ויכולים להיות דרך יעילה לטפל בשורש הבעיה של ED ותסמיניה.

במאמר זה נדון בשישה פתרונות טבעיים לריפוי ED וביתרונות הפוטנציאליים שלהם. נתאר את הבטיחות והיעילות של פתרונות טבעיים, כולל אופן פעולתם, מרכיבים ותופעות לוואי אפשריות. בנוסף, נספק טיפים ועצות לשימוש בטוח בפתרונות טבעיים לטיפול בבעיות זיקפה.

1. ג'ינסנג קוריאני

ידוע גם בשם "ג'ינסנג קוריאני" או "ג'ינסנג אסייתי", ג'ינסנג קוריאני הוא צמח מרפא שעשוי לעזור לטפל ב- ED. ג'ינסנג קוריאני מכיל תרכובות מרובות הידועות בשם ג'ינסנוסידים, אשר נחשבים כמגבירים את זרימת הדם לפין. זרימת דם מוגברת זו עשויה להועיל בטיפול ב- ED, שכן היא יכולה לקדם ליבידו מוגבר וזקפה איכותית.

מחקר שנערך בשנת 2012 על ידי Cochrane Database of Systematic Reviews הגיע למסקנה כי ג'ינסנג קוריאני עשוי לעזור לשפר את ED, אם כי הראיות לא היו חד משמעיות. ובכל זאת, ג'ינסנג קוריאני נחשב בדרך כלל בטוח לשימוש לפי ההוראות. תופעות לוואי אפשריות כוללות סחרחורת, נדודי שינה, כאבי ראש ואי שקט.

2. גינקו בילובה

גינקו בילובה הוא צמח פורח המוזכר ברפואה הסינית העתיקה, ושימש באופן מסורתי לשיפור בהירות מחשבתית ורווחה. לאחרונה, חוקרים החלו להתמקד בשימוש הפוטנציאלי של גינקו בטיפול ב- ED.

מחקר אחד מצא כי שילוב של גינקו וג'ינסנג קוריאני שיפר את ED יותר מכל אחד מהרכיבים לבדם. בנוסף, גינקו עשוי להיות פוטנציאל להתמודד עם כמה תופעות לוואי לא נוח הקשורים תרופות מסוימות עבור ED.

גינקו נחשב בדרך כלל בטוח לשימוש לפי ההוראות. תופעות לוואי אפשריות כוללות שלשולים, סחרחורות ובחילות.

3. רודיולה רוזאה

Rhodiola rosea הוא צמח שגדל באזור הארקטי הרוסי ושימש במשך מאות שנים לטיפול במצבים שונים. לאחרונה החלו חוקרים לבחון את הפוטנציאל שלו לטיפול בהפרעות קשב וריכוז.

מחקר אחד מצא כי רודיולה רוזאה שיפרה בעיות זיקפה אצל גברים עם ED קל ומתון. נוסף על כך, הצמח עשוי לעזור להגביר את החשק המיני, להפחית עייפות ולשפר את מצב הרוח.

רודיולה רוזאה נחשבת בדרך כלל בטוחה לשימוש כאשר משתמשים בה לפי ההמלצות, אבל אם נוטלים אותה בערב, היא עלולה לגרום לנדודי שינה. זה עשוי גם אינטראקציה עם תרופות מסוימות, כגון תרופות נוגדות דיכאון מדללי דם.

4. יוהימבה

יוהימבה הוא עץ ירוק-עד יליד אפריקה ששימש במשך מאות שנים לטיפול במצבים שונים. לאחרונה, המחקר החל לחקור את הפוטנציאל שלה לטיפול ED.

מחקר אחד מצא כי תמצית יוהימבה עשויה לשפר את ED אצל גברים עם ED קל עד בינוני. ההשפעות עשויות לנבוע מהמרכיב הפעיל יוהימבין, אשר נחשב כמגביר את זרימת הדם לפין. נוסף על כך, יוהימבה עשוי לעזור להפחית חרדה, מתח ואפילו דיכאון.

בעוד שיוהימבה נחשב בדרך כלל בטוח כאשר משתמשים בו לפי ההוראות, הוא עלול לגרום לתופעות לוואי כגון סחרחורת, כאבי ראש, בחילה והקאות. נוסף על כך, הצמח עשוי לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות, כגון נוגדי דיכאון ומדללי דם.

5. דהידרו-אפיאנדרוסטרון (DHEA)

דהידרו-אפיאנדרוסטרון (DHEA) הוא הורמון המיוצר באופן טבעי בגוף. רמות נמוכות של הורמון זה נקשרו עם ED, וכמה חוקרים מאמינים כי תוספת עם ההורמון יכול לשפר ED.

מחקר אחד מצא כי נטילת תוסף עם DHEA שיפרה את רמות ה-ED אצל גברים עם ED קל עד בינוני. נוסף על כך, ההורמון עשוי לעזור לשפר את החשק המיני, להפחית סטרס ואפילו להפחית תסמינים של דיכאון וחרדה.

DHEA נחשב בדרך כלל בטוח כאשר משתמשים בו לפי ההוראות, אך הוא יכול לקיים אינטראקציה עם תרופות מסוימות. תופעות לוואי אפשריות של DHEA עשויות לכלול אקנה, צמיחת שיער פנים ועלייה באסטרוגן.

6. דיקור סיני

דיקור סיני הוא טיפול סיני עתיק שבו מחטים עדינות מוחדרות לנקודות ספציפיות בגוף. טיפול זה הוא האמין לפתוח מסלולים חסומים בגוף, המאפשר אנרגיה

אני מעריץ מאמרים נוספים

יוצרים קשר: נערות ליווי ואתם

כשמדובר בבילוי לילי נהדר, חיבור עם נערת ליווי יפה ומקצועית עשוי להיות בדיוק מה שאתה צריך.…

יוצרים קשר: נערות ליווי ואתם

אוננות: ההנאות והיתרונות של אינטימיות סולו

אוננות היא אקט מיני סולו הכולל גירוי עצמי של איברי המין עם או בלי סיוע של…

אוננות: ההנאות והיתרונות של אינטימיות סולו

הפטישים הרבים של המיניות האנושית

פטישים מוגדרים כתשוקות או תחומי עניין מיניים בחפצים, מצבים או חלקי גוף שאינם מעוררים מינית באופן…

הפטישים הרבים של המיניות האנושית